Lov na dírkách

Aktuálně:

Lov na dírkách na revíru 471 115 podrevír 2 ukončen v pátek 26. 1. 2024 !

Po rozmrznutí nádrže začíná běžný rybolov.

Lov na dírkách na revíru 471 115 podrevír 2 zahájen v sobotu 13. 1. 2024.

Vysazeno:

12. 1. 2024 200 kg pstruh duhový

24. 1. 2024 150 kg pstruh duhový

 


Lov na dírkách na revíru 471 115 – PETRŮVKA 1 A

Rozhodnutím KÚ Ostrava č. j. MSK12311/2008/ZPZ ze dne 30. 1. 2008 (výjimka k lovu ryb pod ledem) je na celém revíru povolen lov ryb pod ledem (na dírkách) za těchto podmínek:

  • Na podrevírech s násadou pstruha duhového nebo sivena amerického je lovící povinen zakoupit si k platné povolence místenku.
  • Lov ryb pod ledem povolen pouze při úplném zámrzu hladiny.
  • K lovu smí být použitá pouze jedna udice.
  • Je povoleno použít i pilkrování (lov na marmyšku).
  • Maximální průměr otvoru v ledu je 25 cm.
  • Minimální vzdálenost lovících od sebe je 5 m.
  • Lov ryb pod ledem provádí lovící na vlastní zodpovědnost
Podrobná pravidla pro lov na podrevíru č. 2 s násadou pstruha duhového nebo sivena amerického.
O začátku a konci lovné sezóny, nebo případném přerušení z důvodů nebezpečně tenkého ledu, budou lovící informování na web. stránkách nebo tel. MO ČRS Karviná. Do výše uvedeného revíru jsou  průběžně vysazování pstruzi duhoví a lov na tomto revíru je možný pouze po zakoupení místenky k platné povolence. Místenky v ceně 150,- Kč se prodávají denně od 7:00 do 8:30 hod. na sekretariátu MO v Petrovicích. Lovící si může zakoupit místenky i na libovolné následující dny, nejvýše však v počtu 3 ks. Z důvodů získání přehledu o odloveném počtu pstruhů a následném  zarybnění, je lovící povinen po ukončení lovu místenku odevzdat do schránky umístěné na buňce pod hrázi nebo na sekretariátu. V lovné sezóně je povolen pouze lov pstruha duhového a sivena amerického a to v počtu max. 3 kusů denně. Ulovením 3 kusů končí denní lov. Lov ze břehu zakázán. Lov ryb povolen na jeden prut s jedním návazcem a jednoháčkem, povolen lov na vertikální přívlač. Lov na živou či mrtvou rybku  přísně zakázán. Pokud si lovící nechce rybu ponechat, musí být vyháknutá v otvoru (dírce). Rybu vytaženou na led je lovící povinen si ponechat! K vytvoření otvoru v ledu je povolen pouze vrták do max. průměru 25 cm, minimální vzdálenost otvorů v ledu je 5 m. Vstup na led a lov ryb  na vlastní nebezpečí. Ponechané ryby (pstruh duhový, siven americký) se  neprodleně zapisují do místenky i do přehledu o úlovcích  a usmrcené budou viditelně umístěny v bezprostřední blízkosti lovícího. Zákaz jakéhokoliv  znečišťování místa lovu. Výše uvedená pravidla končí rozmrznutím hladiny a na nádrži platí běžná pravidla.